Az Állatok Világnapja alkalamából, október 4-én, kedden, 14.30 órától 16.00 óráig

Tiszelettek meghívjuk Önt, családját és barátait az Aradi Vértanúk Emléknapja alkalmából rendezett megemlékezésre.

Szeretettel várjuk a Bakony szívében!

2016.10.10 - 17:00 - 2016.10.15 - 19:00

Október harmadik hete hagyományosan a finnugor népekről és nyelvekről szól. Egész héten programok lesznek, melyet szombaton családi nap zár.

A Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház, névadója nagyívű kutatásához is kapcsolódva, minden év október harmadik hetében gazdag programkínálattal, előadásokkal, különleges kézműves-foglalkozásokkal hívja és várja a finnugor népek, nyelvek és kultúrák iránt érdeklődőket.

A zirci judósok nagy sikerű „országjáró turnéja”

Igencsak tartalmas volt az elmúlt egy hónap a Vincze Judo Club számára. Judokáink az ország több nagyvárosában is tatamira léptek, sőt a határon túlra is átléptek.

Szeptember hónapot Debrecenben búcsúztatták, ahol a Diák „A” és „B” korosztály képviseltette magát az Országos Bajnokságon. A legjobb eredményt Vajda Luca érte el, bronzéremmel tért haza a cívisvárosból. Október 7-én, Győrben az ifjúsági versenyzők OB-ja következett, a legjobb eredmény itt egy hetedik helyezés volt, melyet Gazda Patrik jegyezhetett.

A hónap közepén a nemzetközi porondra is kiléptek judósaink. A szlovákiai Gútában megrendezett Nemzetközi Diáknagydíjon mintegy háromszáz versenyző vett részt. Négy kategóriában nyolc érmet gyűjtött a Vincze Judo Club Zirc „delegációja”: Sárossy Boróka és Vajda Luca a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel korosztályában, Kertai Kyra és Kertai Olivér ezüstéremmel, Sárossy Barnabás és Sárossy Bence bronzéremmel fémjelezve zárta a versenyt, míg Berkes Mihály ötödik helyen végzett.

Remekül sikerült a zirci judósok számára a szlovákiai verseny, a gyerekek Vincze Ferenc edzővel

(Képek forrása: Vida Judit)

Az ünnepi hétvége többnyire esőt, judósaink számára aranyesőt hozott. Október 21-én, Zalaegerszegen került sor az Utánpótlás Judo Versenyre mintegy 350 résztvevővel. A klub hét versenyzője közül hatan – Kertai Kyra, Kertai Olivér, Sárossy Barnabás, Kaszás Réka, Sárossy Bence és Kertai Réka – nem találtak legyőzőre, míg Sárossy Boróka harmadik helyezést ért el.

A Pápán első alkalommal megrendezett „Bakony Bajnoka” Newaza Versenyről sem hiányozhatott a Vincze Judo Club. Amíg a kicsik Zalában küzdöttek, a felnőttek földharcban mérték össze erejüket megyénk egyik nagyvárosában. Tették mindezt eredményesen, példát mutatva az ifjabb generációnak: Vincze Botond első, Vincze Lajos és Vágenhofer Krisztián harmadik helyezést ért el, Kaszás Attila pedig az ötödik helyen zárta a versenyt.