Hírek, események

Programajánlatunk 2016. augusztus

2016. augusztus 6. (szombat), Alkotmány utcai sporttelep

2016. júlis 14-től augusztus 18-ig, minden csütörtökön 10:30 órakor a Művelődési Házban (Zirc, Alkotmány u. 14.)

Zirc Városi Önkormányzat nevében tisztelettel meghívom Önt, családját és barátait a 2016. augusztus 20-án rendezendő városi ünnepségre

Augusztus 27. (szombat) 15:00-19:00 óra Művelődési Ház mögötti játszótér

Kalandos keddek augusztusban.

A nyári szünetre versenyt hirdetünk 10 éves korig.

A zirci judósok nagy sikerű „országjáró turnéja”

Igencsak tartalmas volt az elmúlt egy hónap a Vincze Judo Club számára. Judokáink az ország több nagyvárosában is tatamira léptek, sőt a határon túlra is átléptek.

Szeptember hónapot Debrecenben búcsúztatták, ahol a Diák „A” és „B” korosztály képviseltette magát az Országos Bajnokságon. A legjobb eredményt Vajda Luca érte el, bronzéremmel tért haza a cívisvárosból. Október 7-én, Győrben az ifjúsági versenyzők OB-ja következett, a legjobb eredmény itt egy hetedik helyezés volt, melyet Gazda Patrik jegyezhetett.

A hónap közepén a nemzetközi porondra is kiléptek judósaink. A szlovákiai Gútában megrendezett Nemzetközi Diáknagydíjon mintegy háromszáz versenyző vett részt. Négy kategóriában nyolc érmet gyűjtött a Vincze Judo Club Zirc „delegációja”: Sárossy Boróka és Vajda Luca a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel korosztályában, Kertai Kyra és Kertai Olivér ezüstéremmel, Sárossy Barnabás és Sárossy Bence bronzéremmel fémjelezve zárta a versenyt, míg Berkes Mihály ötödik helyen végzett.

Remekül sikerült a zirci judósok számára a szlovákiai verseny, a gyerekek Vincze Ferenc edzővel

(Képek forrása: Vida Judit)

Az ünnepi hétvége többnyire esőt, judósaink számára aranyesőt hozott. Október 21-én, Zalaegerszegen került sor az Utánpótlás Judo Versenyre mintegy 350 résztvevővel. A klub hét versenyzője közül hatan – Kertai Kyra, Kertai Olivér, Sárossy Barnabás, Kaszás Réka, Sárossy Bence és Kertai Réka – nem találtak legyőzőre, míg Sárossy Boróka harmadik helyezést ért el.

A Pápán első alkalommal megrendezett „Bakony Bajnoka” Newaza Versenyről sem hiányozhatott a Vincze Judo Club. Amíg a kicsik Zalában küzdöttek, a felnőttek földharcban mérték össze erejüket megyénk egyik nagyvárosában. Tették mindezt eredményesen, példát mutatva az ifjabb generációnak: Vincze Botond első, Vincze Lajos és Vágenhofer Krisztián harmadik helyezést ért el, Kaszás Attila pedig az ötödik helyen zárta a versenyt.